18 października w Sali Myśliwskiej Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyła się uroczystość wręczenia rozkazu Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dotyczącego powołania na stanowisko Powiatowego Komendanta Policji w Brzegu insp. Zbigniewa Dychusa.

W szeregi policji wstąpił on w 1991 roku. Od lipca 2011 roku pełnił zaś służbę w Namysłowie, najpierw jako pierwszy zastępca, a następnie Komendant Powiatowy Policji.

„Bardzo cieszę się, że brzeską policją dowodził będzie mieszkaniec naszego miasta – mówił podczas uroczystości starosta Maciej Stefański. Mamy świetnie przygotowanych funkcjonariuszy i jestem przekonany, że potwierdzą to zarówno uzyskiwane przez nich wyniki, jak i zaufanie społeczeństwa”.

Zbigniew Dychus zastąpił na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu insp. Arkadiusza Biedę, który pełnił tę funkcję od stycznia 2014 roku.