W piątek 17 stycznia 2014 r. w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie odbyły się oficjalne uroczystości związane z przejściem na emeryturę Ryszarda Żurawia – wieloletniego prezesa oławskiego Banku Spółdzielczego.

W uroczystościach uczestniczyło kilkadziesiąt osób m. in. posłowie na Sejm RP oraz przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Brzeski reprezentował Starosta Maciej Stefański, który podziękował prezesowi za zasługi, jakie dostrzec można było również na terenie Powiatu Brzeskiego. Na spotkaniu obecni byli także Artur Kotara – Burmistrz Lewina Brzeskiego oraz Bogusław Gąsiorowski – Wójt Gminy Lubsza.

Bank Spółdzielczy w Oławie będąc jeszcze w 1994 roku skromną placówką dziś, jako najlepszy bank spółdzielczy w Polsce zatrudnia 112 osób i jest liderem rankingu wśród największych banków. Instytucja ta swą działalność opiera na zasadach etyki biznesowej angażując się oprócz działalności bankowej także w działalność charytatywną i społeczną. Bank w ostatnich latach przeznaczył na ten cel blisko milion złotych i w dowód uznania został zwycięzcą rankingu „Bank Spółdzielczy w służbie społeczności lokalnej” ogłoszonego przez Krajowy Związek Banków Spółdzielczych w Polsce. Oławski Bank Spółdzielczy był również sponsorem wielu wydarzeń organizowanych na terenie Powiatu Brzeskiego. Pracownicy banku oraz zebrani goście w osobistych wspomnieniach podkreślali, że Ryszard Żuraw, jako prezes był nie tylko menadżerem, ale przede wszystkim człowiekiem, który oprócz głosu rozumu, kierował się również głosem serca. I właśnie te cechy w połączeniu z ogromnymi kompetencjami Ryszarda Żurawia zagwarantowały sukces Jego firmie, a Jemu samemu szacunek i wdzięczność tak wielu ludzi.

Wydrukuj stronę