Ponad 220 tysięcy  złotych rządowego wsparcia na remont drogi powiatowej nr 1553 O do niewielkiego Żarowa (gm. Grodków) otrzyma nasz samorząd. Wczoraj (07.04) w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu wojewoda Sławomir Kłosowski, starosta brzeski Jacek Monkiewicz i wicestarosta Ewa Smolińska uroczyście podpisali stosowną umowę. W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na Opolszczyznę trafi blisko 55 mln złotych na remonty i gruntowne modernizacje.

Powiat brzeski otrzymał 222 693,30 zł (co stanowi 70 % wartości zadania) na remont drogi powiatowej nr 1553 O na odcinku od km 1+600 do km 2+595 – jest to droga dojazdowa do miejscowości Żarów w gminie Grodków.

Planowany remont w/w drogi to trzykilometrowy odcinek trasy, który ma dwóch administratorów nigdy nie został utwardzony masą bitumiczną. Teraz dzięki współpracy z nyskim starostwem i władzami Grodkowa oraz wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na drodze po wielu latach pojawi się nawierzchnia asfaltowa. Szacunkowa wartość tego zadania wyniesie około 320 tys. zł. zakłada wymianę nawierzchni drogi, wzmocnienie istniejącej podbudowy tłuczniowej, wykonanie nowych zjazdów oraz uzupełnienie poboczy a także usystematyzowanie ruchu drogowego.

Wydrukuj stronę