W dniach 25-26 września 2010 r. odbędą się Europejskie Targi Chłopskie w Krzyżowicach, gmina Olszanka, powiat brzeski, woj. opolskie. Targi organizowane przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Starostwem Powiatowym w Brzegu, Gminą Olszanka i Towarzystwem Przyjaciół Krzyżowic. Na boisku sportowym w Krzyżowicach spotkają się po raz dziesiąty sprzedawcy bezpośredni z wielu regionów naszego kraju jak również z sąsiednich krajów Europy: z Niemiec/Powiat Kusel, Republiki Czeskiej/Gmina Ceska Ves, Ukrainy/Powiat Horodenka.
            Podczas targów odbędą się konkursy na „Najbardziej oryginalną potrawę lokalną”, w której głównym składnikiem będzie kapusta, „Nasze strachy na wróble” – dla dzieci i młodzieży z Klubów 4H Woj. Opolskiego, którego mottem będzie polityk krajowy lub lokalny. Ponadto konkurs na najpiękniejsze stoisko, a dla klientów nagroda specjalna za dokonane zakupy na stoiskach targowych. Targi to okazja do prezentacji produktów wytworzonych w gospodarstwie, domowych wypieków i potraw, rzemiosła artystycznego i sztuki ludowej, produktów z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych.
            Na estradzie zaprezentują się ludowe zespoły artystyczne, zespoły młodzieżowe i wiele innych atrakcji. Podczas wesołej zabawy będzie możliwość degustacji wyrobów i dokonania zakupów.
Wydrukuj stronę