25 czerwca br. w BCK obył się pokaz taneczny na zakończenie sezonu 2010/2011. Mimo wesołego ducha tej imprezy na początku uczczono minutą ciszy pamięć niedawno zmarłego, nieodżałowanego, długoletniego Dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury Adama Bubiłka.

 

Premierowy pokaz pt. : „8 rund z życiem”  to uwieńczenie wszystkich wytańczonych lat w szkole COCO DANCE CENTER. Twórcy pokazu, a zarazem właściciele szkoły tańca Angelika i Andrzej Rolscy pokazali wypełnionej po brzegi publiczności swoje oraz uczniów umiejętności taneczne. Układy  taneczne przeniosły publiczność w czasy dzieciństwa, pierwszej miłości, namiętności i pierwszych życiowych porażek.

Tancerze z Coco Dance Center na deskach Brzeskiego Centrum Kultury  zaprezentowali się praktycznie w każdym stylu:  Baby Dance, Cross Mini, Junior  oraz Squaw i balet. Gościnnie wystąpił zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Prezentowały się również grupy GTV i Project.

Na koniec łzy wzruszenia widzów wywołał Maciek Czernek, który ze sceny podziękował swojej mamie za trud wychowania, wręczając jej bukiet kwiatów i rzucając się w jej objęcia . Maciek jest tegorocznym maturzystą, który wiąże swoją przyszłość z tańcem i startuje  na studia w tej dziedzinie sztuki. Tańczy od 8 roku życia, jego pasją jest Hip Hop, Breakdance i taniec współczesny.

Wszystkim uczestnikom pokazu życzymy aby tanecznym krokiem przeszli przez życie, a szkole Coco Dance Center coraz zdolniejszych i pełnych pasji uczniów.

                                                                       Rzecznik Prasowy Starosty

                                                                       Brygida Jakubowicz

Wydrukuj stronę