Pozornie nie są ze sobą związani. Renata Kawarska – Kierownik Biura Rady Powiatu Brzeskiego, Waldemar Wójcicki – Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Grodkowie i Grażyna Piaskowska – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu, a jednak wszystkie te osoby spotkały się 9.09.2010 r. u Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, aby odebrać gratulacje z okazji jubileuszu pracy. Gratulacje złożył również Sekretarz Powiatu Brzeskiego Krzysztof Konik.

Renia Kawarska pracuje ćwierć wieku. Ta bardzo miła i koleżeńska osoba, jest znana w starostwie z ogromnego poczucia humoru. Jej osobowość wskazuje na zainteresowania humanistyczne, lubi to co dobre, często podziwia chmurki na niebie i jest zakochana w swojej suni „Tosi” – sympatycznej suczce rasy shar – pei, ale druga natura Reni to skrupulatna ekonomistka, ponieważ z wykształcenia jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego – Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii w zakresie integracji europejskiej. Zna się też na bankowości, finansach i rachunkowości.

            Waldemar Wójcicki – to absolwent Opolskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Jako magister mechaniki Pan Waldemar związany był całe zawodowe życie z Zespołem Szkół Rolniczych w Grodkowie, a co ciekawe jest nawet absolwentem tej szkoły. Pracując najpierw jako nauczyciel zawodu, od 2003 r. został powołany na dyrektora placówki. Prywatnie Pan Waldemar ma piękną i czarująca żonę Ewę – również nauczycielkę i dorosłego syna mgr inż. elektronika.
Jego pasją jest jego zawód. Ciągły rozwój zespołu szkół, remonty i modernizacja oraz pozyskiwanie środków z programów unijnych, które pozwoliły poszerzyć i tak bogatą bazę dydaktyczną szkolnych warsztatów. Pan Waldemar obchodzi 30 – lecie swojej pracy. Zainteresowania Pana Waldemara to przede wszystkim wędkarstwo śródlądowe i morskie. Jest też dumnym posiadaczem patentu sternika motorowego.
Grażyna Piaskowska – ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie i uzyskała tytuł magistra pedagogiki specjalnej. Od początku swojej kariery zawodowej związana była z pracą w Zespole Szkół Specjalnych w Brzegu, a rok temu w wyniku konkursu została dyrektorem tej szkoły. Obecnie obchodzi 20 – lecie swojej pracy. Pani Grażyna jest mężatką i matką jednego syna, studiującego na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej zainteresowania to kino niezależne oraz literatura. Ponieważ jest mieszkanką Lubszy i posiada nowo wybudowany malutki domek, to dba również o jego otoczenie i przydomowy kwiatowy ogródek.
            W czasie skromnej uroczystości starosta Maciej Stefański wręczył również powołanie na stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzegu – Pani Marii Jukowskiej – Jasiczek. Pani Jasiczek ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Opolu i uzyskała tytuł magistra pedagogiki szkolnej. Od 1981 r. była pracownikiem Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Brzegu, a w latach 1997 – 2002 r. po raz pierwszy była dyrektorem tej poradni. Od 1 sierpnia br. pełni funkcję dyrektora placówki powtórnie. Jej zainteresowania zawodowe dotyczą głównie pośrednictwa zawodowego gdyż Pani Jasiczek pracowała poprzednio w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Opolu jako doradca zawodowy. Bardzo lubi podróże, interesuje się psychologią i jest niedoścignionym wzorem w grze w brydża towarzyskiego.
 
 
                                                                                              Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                              Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę