Już we wtorek 4 czerwca o godz. 17.00 brzescy samorządowcy spotkają się na uroczystej sesji Rady Powiatu Brzeskiego i Rady Miejskiej Brzegu. Obchody odbędą się w Sali Pinottiego piastowskiego zamku. Oprócz okolicznościowych wykładów zaproszeni goście będą mogli zobaczyć występy artystyczne młodych wykonawców Klubu Wojskowego 1.Brzeskiego Pułku Saperów, organizatorzy zaplanowali również otwarcie okolicznościowej wystawy pamiątek z czerwca 1989 roku.

Oprócz samorządowców, legendy brzeskiej „Solidarności” zapraszają wszystkich uczestników tamtych wydarzeń.

– W imieniu Komitetu Obywatelskiego, który powstał tuż przed wyborami zachęcamy wszystkich tych, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w organizacji tego przełomowego przedsięwzięcia – mówi Irena Jóźwicka, była opozycjonistka. – Nie chcemy zapraszać nikogo imiennie, bo nie chcemy nikogo pominąć. Był to tak wspaniały zryw społeczeństwa, pomagali młodzi oraz starzy. Byli studenci, uczniowie, emeryci. Ludzie po pracy przynosili materiały, by robić materiały wyborcze. Pamiętajmy, jakie to były czasy. Naprawdę chcieliśmy zrobić jak najwięcej, aby kandydaci „Solidarności” wygrali te wybory. Dlatego zapraszamy Was wszystkich. Bądźcie z nami 4 czerwca o godz. 17.00.

Dodajmy, że jednym z gości wtorkowych uroczystości będzie m.in. Wojciech Solarewicz, brzeski poseł sejmu kadencji 1989-1991. Obchody odbędą się pod honorowym patronatem starosty brzeskiego Jacka Monkiewicza i burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka, a także przewodniczącego Rady Powiatu Brzeskiego Janusza Jakubowa oraz szefa Rady Miejskiej Brzegu Jacka Niesłuchowskiego.