23 marca w Zespole Szkół w Brzegu odbyło się spotkanie przedstawicieli opolskiego oddziału Fundacji Dr Clown z kandydatami na wolontariuszy. Głównie byli to słuchacze szkoły, ale nie tylko, którzy zapoznali się z działalnością i celami fundacji. Prowadząca spotkanie, Marta Szewerda,  poza przedstawieniem najważniejszych założeń organizacji, opowiedziała wiele wzruszających historii i przedstawiła dokumentację zdjęciową, ukazującą wolontariuszy w czasie spotkań z podopiecznymi.

Fundacja Dr Clown realizuje ogólnopolski program terapii śmiechem i zabawą dla osób chorych i niepełnosprawnych (szczególnie dzieci) przebywających w szpitalach i placówkach specjalnych.

Ta wspaniała działalność, to trudna i odpowiedzialna praca, dająca wielką satysfakcję wolontariuszom a przede wszystkim lepsze samopoczucie chorym i cierpiącym. Terapia śmiechem uaktywnia pozytywne myślenie i zwiększa wiarę we własne siły – pomaga choremu akceptować siebie takim, jakim jest.
Wśród osób, które brały udział w spotkaniu, część zgłosiła chęć przystąpienia do wolontariatu i stworzenia brzeskiego oddziału, którego pełnomocnikiem będzie Alicja Lenarczyk. Spotkania będą odbywać się w Zespole Szkół przy ul. Ofiar Katynia 25 w piątki o 15.30. Wszyscy chętni są mile widziani!
Gratulujemy decyzji, bo jest to bardzo potrzebna działalność. Uśmiech jest jak słońce. Uśmiechu i słońca życzymy wszystkim, a wolontariuszom Fundacji w szczególności!
 
Wydrukuj stronę