Dzięki wzajemnej solidarności wszystkich Polaków i chęci niesienia pomocy najbardziej pokrzywdzonym przez los, już po raz 19 w styczniu grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kolejny raz zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla dziecięcych oddziałów nefrologicznych i urologicznych w całej Polsce. W 2011 roku na terenie powiatu brzeskiego zebrano 61 340 zł, a jest to kwota o 10 000 zł wyższa niż w zeszłym roku. Koszty zorganizowania finału (13 700 zł), który odbył się na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu pokryli sponsorzy.

 

28 marca w Ratuszu szef brzeskiego sztabu WOŚP Łukasz Jasiński złożył na ręce ponad siedemdziesięciu sponsorów i osób zaangażowanych w organizację finału podziękowania na piśmie. Łukasz Jasiński podziękował m.in. Wicestaroście Powiatu Brzeskiego Ryszardowi Jończykowi, który reprezentował starostę Macieja Stefańskiego za ufundowanie, jak co roku, Światełka do Nieba. Podkreślił, że był to najpiękniejszy moment spośród tych godzin ciężkiej pracy, w którym cały sztab wraz z trzy i pół tysięczną widownią miał kilka minut na odpoczynek, refleksję i ze łzami w oczach mógł przyglądać się rozbłyskującym na niebie sztucznym ogniom.

Niesienie pomocy najmłodszym to cel wolontariuszy oraz sponsorów, mamy nadzieję, że w przyszłym roku grono osób w jakikolwiek sposób pomagających najmłodszym będzie jeszcze większe.
 
Wydział Promocji D.B.
Wydrukuj stronę