W prasie trwa „sezon ogórkowy”, a więc tabloidy piszą o potworach z Loch Ness, dziwnych zjawiskach atmosferycznych, kręgach w zbożu zrobionych przez UFO i wielu innych atrakcjach wakacyjnych bez których nasze życie byłoby o wiele mniej barwne. Ma swojego potwora Wielka Brytania, mają Himalaje, a teraz wakacyjną ciekawostką może poszczycić się też powiat brzeski.
W sierpniu podczas prac budowlanych nadzorowanych przez Powiatowy Zakład Obsługi Inwestycji, wymiany rur kanalizacyjnych w obiekcie Warsztatów Szkolnych przy ul. Kamiennej, na wysokości pomiędzy parterem a pierwszym piętrem ekipa remontowa natrafiła na zmumifikowane szczątki kuny. Wywołały one dość duże zdziwienie, a nawet strach spadając na głowę jednego z pracowników. Nadzorująca roboty Joanna Pustelnik oceniła znalezisko jako rzecz niezwykłą, w zasadzie truchło nie powinno w ogóle przetrwać w rurze pełnej nieczystości, a zachowało się w stanie idealnym. Tak precyzyjna mumifikacja była dotąd charakterystyczna dla specjalnie preparowanych mumii. Dlatego też Joanna Pustelnik postanowiła zabezpieczyć znalezisko i jako ciekawostkę sfotografowała je.
I to w zasadzie tyle z wakacyjnych nowinek, ale co poniektórym pracownikom starostwa zaczęła świtać myśl czym w zasadzie, zamiast dobrych kremów trzeba by się smarować aby przetrwać w tak nienaruszonym stanie?
Rzecznik Prasowy Starosty

Wydrukuj stronę