W piątek (21 listopada) BCM wynegocjował w opolskim Narodowym Funduszu Zdrowia umowę na otwarcie w brzeskim szpitalu poradni endokrynologicznej.

Rozpocznie ona działalność od 1 grudnia 2014 roku, a poprowadzi ją lekarz Katarzyna Walaszek-Chorążyczewska. Endokrynologia, jako dziedzina medycyny, zajmuje się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego (zaburzenia wydzielania hormonów), np.: przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy, jajników.

„To bardzo dobra informacja dla pacjentów z naszego powiatu – informuje Krzysztof Konik, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego. Według danych NFZ brak dostępności do tego typu specjalisty sprawia, że pacjenci muszą oczekiwać w kolejce aż 333 dni. Dlatego posiadanie w naszym szpitalu poradni endokrynologicznej znacznie ułatwi pacjentom podjęcie szybszego leczenia”.

Pierwszy kontrakt nie jest co prawda zbyt duży, ale pozwoli na funkcjonowanie poradni trzy dni w tygodniu. Powinno to w znacznym stopniu poprawić sytuację osób zmagających się z takimi dolegliwościami jak np. nadczynność tarczycy.

 
 
Krystian Ławreniuk

Wydrukuj stronę