W niedzielę (23 września) odbyła się siódma edycja Biegu Piastów Śląskich. Cały dochód z tej imprezy przeznaczony zostanie na zakup sprzętu do Brzeskiego Centrum Medycznego. Podczas niedzielnego wydarzenia można było również oddać krew w specjalnie do tego celu przygotowanym punkcie krwiodawstwa.
Dziesięciokilometrową trasę, biegnącą głównie przez Park Wolności, najszybciej pokonał Sebastian Leśniak z Nysy (00:37:28), który wyprzedził brzeżan Piotra Jackowiaka (00:38:17) i Grzegorza Kołodzieja (00:40:18).Wśród pań dominowały mieszkanki Brzegu. Najszybsza była Renata Wesołowska-Gabryel (00:45:46), drugie miejsce zajęła Paulina Dacyszyn (00:46:09), a trzecie Agnieszka Mordal (00:46:13).
W biegu na 5 kilometrów najszybszy okazał się Paweł Pac (00:19:04), drugi na mecie zameldował się Tomasz Duliniec (00:20:00), a trzeci Mateusz Płatek (00:20:30). Na najwyższym stopniu podium stanęła Dorota Bryda (00:23:45), która pokonała Mariolę Czekalską (00:23:55) i Małgorzatę Kotecką-Cyzę (00:27:05).
VII Bieg Piastów Śląskich zorganizowany został przez Fundację Rozwój, Brzeskie Stowarzyszenie Abstynenta Tama, Fundację Centrum Aktywnego Wsparcia i Stowarzyszenie Zdrowie. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego i Burmistrza Brzegu.