zol umowa

 

Ponad 9 milionów złotych będzie kosztować gruntowna modernizacja Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego działającego przy Brzeskim Centrum Medycznym. Dziś w sali konferencyjnej szpitala podpisano umowę na realizację tego długo wyczekiwanego zadania pomiędzy Powiatem Brzeskim, a firmą Klonex II Grzegorz Długi.

– Pacjenci oraz personel ZOL-u bardzo długo czekali na tę informację. Dziś mogę powiedzieć, że modernizacja budynku i terenu wokół staje się faktem.Pełna termomodernizacja, winda, odnawialne źródła energii oraz nowa droga dojazdowa dla karetek do szpitala.To wszystko za półtora roku będzie gotowe.Bardzo się cieszę, że po wielu latach starań, zrealizujemy tę inwestycję. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy to miejsce, w którym należało poprawić warunki dla pacjentów, jak i całego personelu, który pracuje tam w pocie czoła – mówił na spotkaniu starosta brzeski Jacek Monkiewicz.

Zadanie nie byłoby możliwe bez dotacji, zarówno ze strony rządu, jak również ze strony urzędu marszałkowskiego.

Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego, dzięki wsparciu marszałka Andrzeja Buły (ze względu na inne obowiązki służbowe, dziś był nieobecny) otrzymaliśmy 1,1 mln złotych, natomiast z “Polskiego Ładu” aż 4,7 mln.Wicewojewoda Tomasz Witkowski podkreśla, że opieka w ZOL-ach powinna odbywać się w godnych warunkach.

– Dla wielu osób jest to już niekiedy ostatni adres.Warunki dla osób starszych i schorowanych, jak również warunki dla ciężko pracującego personelu, po prostu powinny być jak najlepsze. Cieszę się, że udało się doprowadzić do takiego momentu, że dziś umowa na to zadanie jest podpisywana. Mam nadzieję, że proces inwestycyjny będzie przebiegał bez problemu – dodaje Witkowski.

Wykonawca na zadanie ma 14 miesięcy i zadeklarował, że termin zostanie dotrzymany. Dodajmy, że wszyscy pacjenci ZOL-u na czas przebudowy, zostaną przeniesieni do przygotowanych już pomieszczeń w głównym budynku Brzeskiego Centrum Medycznego.

Wydrukuj stronę