Koncert trzech tenorów

We wspaniałą muzyczną podróż zostały zabrane mieszkanki powiatu, które w minioną sobotę (10 marca) bawiły się na „Śląskim Wawelu” podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Brzegu i Muzeum Piastów Ślaskich.
Tym razem przed 300-osobową publicznością zaprezentowali się tenorzy: Jędrzej Tomczyk, Aleksander Kruczek i Łukasz Wroński, którym towarzyszyli Andrzej Tulik (skrzypce) i Piotr Łukaszczyk (fortepian).
Panie zgromadzone na brzeskim zamku doskonale bawiły się przy tak znanych utworach jak choćby słynne „’O sole mio”. Zachwycona koncertem była również poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara, która była jednym z gości specjalnych sobotnich obchodów Dnia Kobiet.
Koncert tenorów to trzecia w tym roku tego typu impreza zorganizowana przez Muzeum Piastów Śląskich i Powiat Brzeski. Wcześniej w „magiczny świat opery i operetki” zabrali publiczność artyści występujący podczas koncertu noworocznego. Z okazji dnia zakochanych przygotowano z kolei „Muzyczne rendez-vous”, czyli najpiękniejsze utwory Violetty Villas i Anny Jantar, które zaprezentowali Anna Żebrowska (śpiew) i Maciej Kieresa (fortepian).

Organizatorzy koncertu z okazji Dnia Kobiet i artyści

Wydrukuj stronę