zol nowy

 

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy działający przy Brzeskim Centrum Medycznym zmienia się nie do poznania. Powiat Brzeski kompleksowo modernizuje budynek, który przez ostatnich kilkanaście lat popadał w ruinę i nie był naszą wizytówką. Teraz zmiany zewnętrzne widoczne są już gołym okiem.

Pełna termomodernizacja, nowe okna oraz elewacja. Budynek został zaizolowany, nie tylko ściany, ale również fundamenty oraz dach. Pojawił się nowy się nowy system centralnego ogrzewania. Sporym udogodnieniem dla pacjentów oraz personelu ZOL-u będzie wewnętrzna winda.

Ten element inwestycji możliwy był dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020. Zaangażowanie marszałka Andrzeja Buły poskutkowało łącznie dotacją w wysokości blisko 1,9 mln złotych.

Warto podkreślić, że kompleksowa modernizacja zakłada również przebudowę terenu wokół budynku. Nowy parking, chodniki oraz dojścia i dojazdy, a co najważniejsze, powstanie nowa droga dla karetek, która połączy szpital z ulicą Łokietka. Wszystko to w ramach wsparcia „Polskiego Ładu. Te elementy inwestycji nadal są realizowane.

Całość zadania to ponad 9 mln złotych.

 

 

loguezol wizalizacja

Wydrukuj stronę