Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański przemawia podczas Święta Flagi
Jak co roku 2 maja obchodziliśmy Święto Flagi RP. Mimo złej pogody impreza przygotowana przez 1 Brzeski Pułk Saperów, Starostwo Powiatowe w Brzegu oraz Urząd Miasta Brzeg przyciągnęła na dziedziniec Zamku Piastów Śląskich zarówno osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież.
Na uroczystościach obecni byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, na czele ze Starostą Powiatu Brzeskiego Maciejem Stefańskim i Burmistrzem Brzegu Jerzym Wrębiakiem, a także służby mundurowe, harcerze i delegacje organizacji kombatanckich i społecznych.
Po wciągnięciu na maszt flagi państwowej i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrał starosta brzeski, który przypomniał o historii i znaczeniu polskich barw narodowych.
Następnie na dziedzińcu „Śląskiego Wawelu” pojawili się młodzi artyści z Klubu Wojskowego 1BPS, którzy przygotowali patriotyczny program artystyczny. Wszyscy uczestnicy Święta Flagi RP mieli również okazję wziąć udział w otwarciu wystawy malarstwa polskiego „Wspomnienie kresów” oraz obejrzeć sprzęt wojskowy – zarówno ten współczesny, prezentowany przez brzeskich żołnierzy, jak i historyczny, wystawiony przez Stowarzyszenie 10 Sudeckiej Dywizji Zmechanizowanej. Na każdego czekała też porcja gorącej grochówki.
Dzień później, uroczystości z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, która sprawowana była pod przewodnictwem księdza proboszcza Zdzisława Pyszki w kościele pw. św. Mikołaja w Brzegu. Następnie, na pl. Polonii Amerykańskiej, odbył się apel z udziałem kompanii reprezentacyjnych 1 Brzeskiego Pułku Saperów i Państwowej Straży Pożarnej. Ostatnim punktem programu, który przygotowano już w murach Brzeskiego Centrum Kultury, był występ grupy  Antytemat Productions (wspieranej przez artystów z Klubu Wojskowego 1BPS) zatytułowany „Orzeł Biały”.