Nowy alkomat

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu mł. insp. Zbigniewa Stanowskiego został przekazany najnowszy sprzęt do badania trzeźwości. Drager 9510 STANDARD IR został zakupiony dzięki środkom przekazanym przez Starostę Powiatu Brzeskiego Jacka Monkiewicza i Burmistrza Grodkowa Marka Antoniewicza. Włodarze na ten cel przeznaczyli 12 500 złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu dysponują nowym alkomatem. Drager 9510 STANDARD IR, zakupiony z budżetu Starostwa Powiatowego w Brzegu i Urzędu Miejskiego w Grodkowie, jest profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym przez Policję. Będzie służył funkcjonariuszom z brzeskiej komendy m.in. do badania procesowego osób zatrzymanych i podejrzanych. Na ten cel Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz przeznaczył 10 000 złotych, natomiast Burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz 2 500 złotych. Alkomat, który dotychczas służył brzeskim policjantom zostanie przekazany na użytek dla funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grodkowie.

To legalizowany sprzęt, który dzięki zastosowaniu technologii czujnika podczerwieni pozwala na otrzymanie jeszcze bardziej precyzyjnych wyników pomiaru. Alkomat może pełnić funkcję zarówno modelu stacjonarnego jak i mobilnego, posiada również funkcję integracji ze sprzętem komputerowym. Dzięki finansowemu wsparciu samorządów, policjanci będą mogli dysponować nowym sprzętem. Dziękujemy za okazane wsparcie na rzecz służby dla bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Przypominamy !!!

  • jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
  • w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowanie jako przestępstwo.

 

Źródło: KPP Brzeg

Wydrukuj stronę