ukraina wsparcie

 

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową agresję na Ukrainę. Od samego początku inwazji, nasz samorząd zaangażował się w pomoc na rzecz naszych wschodnich sąsiadów, a w szczególności naszego partnerskiego regionu Horodenka, z którym już 15 lat temu podpisaliśmy umowę o współpracy. Czujemy się cały czas zobowiązani, by wspierać kraj dotknięty wojną.

Od początku napaści organizowaliśmy transporty z pomocą humanitarną, przyjęliśmy uchodźców, pomogliśmy w Brzegu organizować im życie od nowa. Rozpoczęliśmy tutaj na miejscu zbiórki darów, mogliśmy liczyć na dobre serce naszych mieszkańców, wolontariuszy, organizacji pozarządowych, a nawet ludzi,  na co dzień żyjących poza granicami kraju.

Następnie przyjęliśmy ukraińskie dzieci do naszych szkół, zapewnialiśmy im wyżywienie, dorosłym pomagaliśmy w znalezieniu pracy. I dziś nadal będziemy to robić. Wspólnie z naszymi partnerami z niemieckiego Kusel oraz Powiatu Sławieńskiego nie zostawimy ukraińskiej Horodenki samej. Na nasze wsparcie i pomoc nadal będziecie mogli liczyć.

Ukraino, bądź silna. Brawa za Waszą bohaterską walkę z okupantem.

 

 

 

Wydrukuj stronę