Na dobry pomysł wpadła dyrekcja i nauczycielki z Przedszkola Publicznego nr 5 w Brzegu przy ul. Monte Casino organizując dla przedszkolaków konkurs „Brzeg moje miasto”. Doskonała zabawa i atrakcyjne ufundowane przez PTTK w Brzegu i Starostę Powiatu Brzeskiego nagrody zdopingowały przedszkolaków do wytężonej przedkonkursowej nauki. W zabawie wzięły udział wszystkie brzeskie przedszkola. Dwuosobowe drużyny odpowiadały na wiele trudnych pytań. Dzieci wiedziały nad jaką rzeką leży Brzeg, jak nazywają się brzeskie parki, układały puzzle ze znanymi brzeskimi zabytkami. Nie zabrakło w zabawie elementów patriotycznych.

Najmłodsze pokolenie popisywało się wiedzą o polskiej fladze, hymnie i godle. Konkurs oceniało jury w składzie: wiceprezes PTTK Elżbieta Kużdżał, pracownik Punktu Informacji Turystycznej w Brzegu Jan Janota oraz Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Autorami pytań konkursowych i prowadzącymi zabawę były wychowawczynie Przedszkola nr 5 – Monika Bogdan i Ewa Bobowska. Nad całością przedsięwzięcia czuwała dyrektor Małgorzata Naumowicz. Konkursy dla przedszkolaków zakrojone na skalę całego środowiska brzeskich „maluszków” są od paru lat bardziej popularne niż dawniej. Wymagają na pewno dodatkowego wkładu pracy od kadry wychowawczej i dyrekcji przedszkoli, ale dla dzieci stanowią na pewno duża atrakcję, ucząc od najmłodszych lat satysfakcji ze zwycięstwa, rywalizacji i obycia z innymi dziećmi. W dorosłym życiu będzie jak znalazł.
 
 

Rzecznik Prasowy Starosty

Brygida Jakubowicz

Wydrukuj stronę