Dbając o rozwój zarówno osób bezrobotnych jak i pracowników, Powiatowy Urząd Pracy w Brzegu złożył wnioski o dofinansowanie 3 projektów na 2011 rok.

Pierwszy z nich to „Profesjonalny urząd 2” z Poddziałania 6.1.2. „Wsparcie powiatowych i Wojewódzkich Urzędów Pracy w realizacji zadań na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionie”. Projekt zakłada dofinansowanie zatrudnienia 5 osób na stanowiska kluczowe (pośredników i doradców zawodowych) w Powiatowym Urzędzie Pracy. Przewidziany okres trwania projektu to ok. 3 lata: od 01.03.2011r. do 31.12.2013r.

PUP wystąpił ponadto do Krajowej Agencji Programu Leonardo da Vinci o dofinansowanie projektu pn. „Hiszpańskie metody pracy” na kwotę 44 220, 00 euro. Misją tego programu jest „Uczenie się przez całe życie”, a polega na wymianie doświadczeń. W projekcie uczestniczyć będzie 20 osób odpowiedzialnych za kształcenie i szkolenie zawodowe w powiecie brzeskim, pracujących w PUP Brzeg, Starostwie Powiatowym, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Celem projektu jest nawiązanie współpracy z polskimi i hiszpańskimi instytucjami zajmującymi się problemem wykluczenia społecznego, zapoznanie się z metodami pracy, jakie są wykorzystywane w Hiszpanii oraz rozszerzenie oferty usług dla klientów PUP poprzez adaptację rozwiązań stosowanych w instytucjach hiszpańskich. Realizację projektu planuje się w terminie od 01.06. do 31.12.2011r.

Urząd Pracy złożył również wniosek o dofinansowanie projektu z POKL. „AKTYWNI” z Poddziałania 6.1.3, który będzie kontynuacją z poprzednich lat na zasadzie anektowania umowy o dofinansowanie. Dzięki projektowi 384 osób dostanie wsparcie, na staże pójdzie 110 osób, 61 osób pozyska dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz 177 osób zostanie przeszkolonych w celu zdobycia umiejętności aktywnego poszukiwania pracy. Kwota dofinansowania projektu na 2011 r. to 2 052 487, 47 zł.