Młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Żłobiźnie nie wahała się, aby poświęcić czas odpoczynku od nauki (ferie zimowe) i uczestniczyć w kursie florystycznym, zorganizowanym w ramach programu unijnego „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego” pn. „Nakręć się na przyszłość”.

Zadaniem programu wdrożonego przez Starostwo Powiatowe w Brzegu jest poszerzenie umiejętności zawodowych uczniów, współpraca z przyszłymi pracodawcami oraz wyposażenie szkół w nowoczesne materiały dydaktyczne. Uczestnicy projektu oprócz szkoleń wyjeżdżają na spotkania na wyższych uczelniach, odwiedzają specjalistyczne targi ogólnopolskie i zakłady pracy. Wśród ciekawych, zorganizowanych dla młodzieży kursów był m.in.: kurs komputerowy ECDL, kurs AutoCada, wizażu, pomocy medycznej, kurs florystyczny. Ten ostatni pozwolił na zdobycie ciekawego i atrakcyjnego zawodu. Projekt realizowany jest w okresie od 1 września 2010 r. do 31 lipca 2011 r., jego całkowita wartość to 729.936,00 zł, a wkład własny powiatu to 93.066,84 zł. Dzięki realizacji projektu szkoły otrzymały sprzęt w postaci tablic interaktywnych, rzutników multimedialnych, kserokopiarek, wizualizerów i programów komputerowych.

Zebrani na egzaminie uczniowie i uczennice Zespołu Szkół Rolniczych (30 osób) 11 marca br. zaprezentowali interesujące kompozycje z żywych kwiatów. Prace egzaminacyjne to m.in. bukiety ślubne, wiązanki okolicznościowe i stroiki. Kurs prowadzony był przez Polską Szkołę Florystyczną Małgorzaty Brukarskiej z Poznania. Wystawę podyplomową obejrzeli m.in. dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Żłobiźnie Zbigniew Olszewski, koordynator projektu Mieczysław Niedźwiedź, Joanna Janocha, Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu, przedstawiciel Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie: Tomasz Musielak i Renata Wojas, przedstawiciele mediów oraz nauczyciele Zespołu Szkół Rolniczych, a także rodzice kursantów.
Chciałoby się , aby przedstawione bukiety żyły długo, ale co piękne szybko przemija, pozostały fotografie, które mogą cieszyć oczy cały rok.
 
Rzecznik Prasowy Starosty
Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę