W 1. Brzeskim Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki odbyło się dziś (4 grudnia) uroczyste pożegnanie 27 żołnierzy, którzy przez najbliższe pół roku pełnić będą służbę poza granicami kraju – jako VI zmiana Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku.
„Nie mam najmniejszych wątpliwości, że jesteście znakomicie wyszkolonym zespołem, który bez problemu zrealizuje postawione przed Wami zadania – mówił obecny na uroczystościach Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz. Polegajcie na swojej wiedzy i umiejętnościach. Wspierajcie się wzajemnie. Bądźcie wizytówką Polski i brzeskiej jednostki. Zostawcie po sobie dobrze wykonaną pracę i znak, że polski żołnierz, to profesjonalista w swoim fachu i zarazem człowiek honoru”.
Uroczystość pożegnania żołnierzy wyjeżdżających na misję połączona została z dniem otwartych koszar. Dzięki temu młodzież z powiatu brzeskiego miała okazję poznać lepiej obowiązki i zadania, z którymi mierzą się na co dzień żołnierze z 1BPS.