Pożegnaliśmy szefa brzeskiego garnizonu

 

Dziś (30.12) na placu 1.Brzeskiego Pułku Saperów płk Marek Golan pożegnał się z naszą jednostką. Od nowego roku były dowódca brzeskiego garnizonu będzie pełnił nową funkcję. Awans na Szefa Oddziału Szkolenia Zarządu Inżynierii Wojskowej w Inspektoracie Rodzajów  Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, to kolejny etap w bogatej służby wojskowej Golana.

– Dzień zakończenia służby w 1.Brzeskim Pułku Saperów to doskonały moment, aby złożyć Panu najserdeczniejsze podziękowania i życzenia. W imieniu społeczności Powiatu Brzeskiego składam zatem wyrazy wdzięczności za wieloletnią i oddaną służbę na rzecz bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówił w trakcie uroczystości starosta Jacek Monkiewicz.

Płk Marek Golan rozpoczął służbę w brzeskiej jednostce w październiku 2015 roku. Wcześniej żołnierskie doświadczenie zdobywał w Zarządzie Inżynierii Wojskowej Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, w Kwaterze Głównej Eurokorpusu w Strasburgu, a także na misjach w Afganistanie oraz Bośni i Hercegowinie.

Tymczasowym dowódcą brzeskiej jednostki został ppłk Zbigniew Buganik.

 

Wydrukuj stronę