Wśrodę, 17 października, nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych ispecjalnych oraz pedagodzy z poradni psychologiczno-pedagogicznychspotkali się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grodkowie.

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej, popularnie nazywanego Dniem Nauczyciela, mieli oni okazję oglądnąć występ artystyczny przygotowany przez uczniów trzech grodkowskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. „Jestem dumny, że mamy tak wspaniałą reprezentację naszego miasta – mówił Wicestarosta Powiatu Brzeskiego Ryszard Jończyk. Cieszę się, że młodzież z naszych szkół tak dobrze ze sobą współpracuje, bo to właśnie dzięki wspólnemu działaniu można osiągać najlepsze efekty”.

Uroczystość była też okazją do wręczenia nagród dla dyrektorów, nauczycieli i pedagogów, którzy na co dzień pracują z młodzieżą w szkołach i innych placówkach oświatowych. Starosta Maciej Stefański podkreślał podczas spotkania, że nauczyciel, to jeden z najtrudniejszych zawodów bowiem wykonujący go ludzie muszą nie tylko przekazywać wiedzę i nieustannie szkolić swoje umiejętności, ale też wychowywać młodych ludzi i przygotowywać ich do dorosłego życia.

Po programie artystycznym i uroczystym wręczeniu nagród przyszedł czas na rozmowy i wymianę doświadczeń. Następnie dyrektorki grodkowskich szkół oprowadziły gości po swoich placówkach. Wśród odwiedzonych miejsc znalazły się: nowo wyremontowany internat SOSW, hala sportowa, w której trenują, odnoszący ogromne sukcesy, piłkarze ręczni oraz teren, na którym już wkrótce powstanie nowoczesne, wielofunkcyjne boisko.

 

Krystian Ławreniuk

Wydrukuj stronę