Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzegu cieszy się ogromną popularnością. W szczególności  upodobały je sobie szkółki piłkarskie, które przygotowują się do sezonu na pobliskim stadionie miejskim. Aktualnie w schronisku przebywają piłkarze z Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk”.

„Kolejny raz przyjechaliśmy do Brzegu aby przygotować się do rundy – mówi Grzegorz Maligranda, trener juniorów starszych WKS Śląsk. Pierwszy raz zjawiliśmy się tutaj dwa lata temu i od tej pory przyjeżdżamy cyklicznie. W tej chwili jest tutaj czterdziestu chłopców, juniorów młodszych i juniorów starszych, którzy ciężko pracują aby być jak najlepiej przygotowanym na rozgrywki w lidze dolnośląskiej. Mamy w Brzegu wszystko czego potrzebujemy. W schronisku jest bardzo wysoki standard. Trafiliśmy ponadto na miłych ludzi zajmujących się tym obiektem. Mamy dostęp do sali, w której prowadzimy treningi teoretyczne. Jemy w niej też posiłki. W każdym pokoju jest łazienka, a to jest też bardzo ważne. Jeśli chodzi o stadion, to jest to wspaniały, profesjonalnie zarządzany obiekt i mamy na nim wszystko czego potrzebujemy. Generalnie współpraca układa nam się bardzo dobrze i o panujących tu warunkach mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. Mamy już tutaj zamówione trzy turnusy – od 1 do 21 sierpnia. Jestem przekonany, że do Brzegu będziemy jeszcze wracać wiele razy. Widząc jakie panują tu warunki sądzę, że wyrośnie w tym mieście niejeden zawodnik, który zasili szeregi drużyn ekstraklasowych”.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu powstało we wrześniu 2012 roku. Przez ponad dwa lata zdążyło przyjąć pod swój dach gości nie tylko z terenu całej Polski, ale też spoza jej granic. Od turystów usłyszeć można, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, zarówno dla wycieczek grupowych, jak i klientów indywidualnych.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzegu to placówka oświatowo-wychowawcza o charakterze całorocznym, której organem prowadzącym jest powiat brzeski. Schronisko dysponuje 47 miejscami noclegowymi w pokojach jedno- dwu- i trzyosobowych z łazienkami, telewizorem oraz WI-FI. W obiekcie znajduje się samoobsługowa kuchnia z pełnym wyposażeniem (istnieje również opcja wyżywienia w formie cateringu), żelazko i suszarki. Budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy schronisku znajduje się parking dla samochodów osobowych z wydzielonym miejscem dla autokarów oraz pomieszczenie na rowery i inny sprzęt sportowy. Budynek jest monitorowany, ogrodzony i chroniony również nocą.

Brzeskie schronisko jest ponadto członkiem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Członkowie PTSM posiadający aktualną legitymację tej organizacji mogą liczyć na 20% zniżkę, a osoby odznaczone ponadto Honorową Odznaką PTSM w stopniu złotym na rabat wysokości 50%. Pierwszeństwo do korzystania ze schroniska przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, a także studentom. W miarę posiadanych miejsc świadczone są również usługi dla innych osób.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu mieści się na ul. Wyszyńskiego 23. Wszelkie informacje dotyczące działalności placówki uzyskać można na stronie internetowej www.schroniskobrzeg.pl oraz pod nr tel. 77/416-30-79.

K.Ł.

Wydrukuj stronę