Pożegnanie skarbnika powiatu

 

Po ponad dwóch latach Henryk Wróbel przestaje pełnić funkcję Skarbnika Powiatu Brzeskiego. Na wczorajszej sesji radni przyjęli jego rezygnację. Wróbel został prezesem Fundacji Rozwoju Śląska, tym samym nie może pełnić dwóch funkcji jednocześnie.

– To ogromna strata dla naszego powiatu – mówił na sesji starosta brzeski Jacek Monkiewicz. – Henryk Wróbel przy trudnej sytuacji finansowej samorządu zrobił naprawdę dużo, by nasza kondycja ekonomiczna była, jak najlepsza, pomimo wielu trudności. Chciałbym w imieniu własnym, całego Zarządu, radnych, a także pracowników starostwa i jednostek serdecznie podziękować za wszystko, co wiązało się z naszymi finansami.

Odchodzący skarbnik nie krył wzruszenia na sesji i na ostatnim spotkaniu Zarządu Powiatu Brzeskiego.

– Nie szukałem nowej pracy, ona sama mnie znalazła. Dziękuję za współpracę, to były naprawdę dobre dwa lata i trzy miesiące – podsumowuje Wróbel.

Na wczorajszej sesji odchodzący skarbnik otrzymał list gratulacyjny, pamiątki oraz drobne upominki. Radni zdecydowali, że od 1-go marca odpowiedzialną za powiatowe finanse będzie Sabina Nowak, która przez ostatnie lata pełniła funkcję głównej księgowej w jednej z jednostek samorządowych w naszym regionie.

 

 

Wydrukuj stronę