Kolejne pracownice Starostwa Powiatowego w Brzegu doczekały się pięknych okrągłych jubileuszów pracy zawodowej. Danuta Gal – inspektor w Wydziale Finansowo – Budżetowym uroczyście obchodziła 40 – lecie pracy zawodowej, a Wanda Cyza – główny specjalista w Zespole Kontroli – 35 – lecie pracy zawodowej.

Danusia to absolwentka studiów pedagogicznych o specjalności – doradztwo zawodowe, lecz całe swoje życie zawodowe poświęciła innej dziedzinie – mianowicie finansom. Bardzo dokładna i sumienna, a przy tym koleżeńska, uczynna i sympatyczna.

            Prywatnie – bardzo dobry kierowca i mama ukochanego 26 – letniego syna Michała, z którego jest bardzo dumna i słusznie, bo Michał jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Opolu i cenionym pracownikiem administracji rządowej.
            Danusia lubi dobrą książkę i film, ostatnio jej uwagę przykuł doskonały serial historyczny „Filary ziemi”. Nagrodę Jubileuszową jaką otrzymała z rąk Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego oraz Sekretarza Powiatu Brzeskiego Krzysztofa Konika przeznaczyła na marcową wycieczkę do Krakowa i letni wypoczynek.
Taki sam wyjazd do dawnej stolicy Polski ufundowała synowi i przyszłej synowej. Wanda Cyza swój zawód traktuje jako powołanie, ciągle się uczy, szkoli i dokształca. Jest magistrem administracji w zakresie zarządzania. Studia ukończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła też studia podyplomowe „Rachunkowość i Kontrola Finansowa” oraz „Nadzór, Kontrola i Audyt Wewnętrzny w Gospodarce”.
W Starostwie Powiatowym w Brzegu podobnie jak Danusia – pracuje od 2000 roku. Poprzednio przez 23 lata pracowała w Banku PKO BP. Wandzia jest osobą niezwykle konkretną i skrupulatną, a prywatnie lubi wyszywać piękne obrazy krzyżykami, a jej ulubionym motywem są róże. Nagrodę jubileuszową, choć to być może prozaiczne, nie mniej jednak dla Wandzi bardzo ważne, przeznaczy prawdopodobnie na remont mieszkania.
 
 
                                                                                                          Rzecznik Prasowy Starosty
                                                                                                          Brygida Jakubowicz
Wydrukuj stronę