capow

 

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, czyli dawny dom dziecka zmienił się nie do poznania. Nowa elewacja i izolacja ścian, modernizacja kotłowni oraz centralnego ogrzewania, do tego nowe drzwi, parapety oraz zagospodarowanie terenu wraz z placem zabaw i siłownią – to tylko niektóre elementy gruntownego remontu naszej placówki. Dzieciaki oraz opiekunowie czekali na to zadanie ponad dwie dekady. Dziś uroczyście zakończyli modernizację.

Nasze starostwo zrealizowało przebudowę placówki w Skorogoszczy w ramach zadania pn. „Poprawa warunków życia dzieci w pieczy zastępczej na terenie powiatu brzeskiego – budowa nowych i modernizacja istniejących placówek” Wykonawcą robót była firma Usługi Remontowo-Budowlane Jacek Kieroński z Lewina Brzeskiego.

Skorzystaliśmy ze wsparcia z programu „Polski ład”. Modernizacja CAPOW w Skorogoszczy kosztowała prawie 2 mln złotych. 85% tej inwestycji to rządowa dotacja. Pozostała kwota to wkład własny Powiatu Brzeskiego.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m.in. starosta brzeski Jacek Monkiewicz oraz pozostali członkowie Zarządu Powiatu oraz gość honorowy wojewoda Monika Jurek.

Dodajmy na koniec, że Powiat Brzeski w tym szczególnym dniu przygotował niespodziankę. Na ręce dyrektor Marzeny Kłysz starosta brzeski przekazał ufundowaną nową pralkę.

 

Wydrukuj stronę