ulica wroclawska

Wczoraj (27.02) po kilku miesiącach prac modernizacyjnych, “puściliśmy” ruch na remontowanym odcinku ulicy Wrocławskiej (od skrzyżowania z ulicą Partyzantów do Placu Bramy Wrocławskiej). Kolejnym etapem inwestycji będzie przebudowa drogi do granicy miasta. Warto przy tej okazji przypomnieć pokrótce o zakresie prac.

Modernizacja nawierzchni oraz chodników, budowa ścieżki rowerowej, rozbudowa oświetlenia oraz pełny system odwodnienia – to główne elementy zadania wartego aż 12 milionów złotych. Dodajmy do tego bezpieczne przejścia dla pieszych oraz aktywne oznakowanie ulicy. To wszystko sprawia, że jeszcze w tym roku Powiat Brzeski zmodernizuje kompleksowo kolejny odcinek drogi. Przypomnijmy, że we wcześniejszych etapach, w ramach tego samego ciągu komunikacyjnego przebudowaliśmy na całym odcinku ulicę Chrobrego.

Warto podkreślić, że inwestycje realizuje Powiat Brzeski, a nie inny samorząd. Podkreślić należy również, że to Powiat Brzeski, przy wsparciu opolskiego parlamentarzysty i wiceministra MON Marcina Ociepy oraz wicewojewody Tomasza Witkowskiego, czynił starania o przyznanie rządowej dotacji w ramach Polskiego Ładu. Gmina Brzeg partycypowała wyłącznie w kosztach przygotowania dokumentacji projektowej.

Przebudowa ulicy Wrocławskiej ma zakończyć się we wrześniu tego roku.