Do Warszawy Centralnej w 3 godziny i 27 minut, do Częstochowy Stradom w 1 godzinę i 12 minut, a do Jeleniej Góry w 2 godziny i 18 minut – tak szybko można podróżować dzięki pociągom Pendolino floty PKP Intercity, które od końca ubiegłego roku zatrzymują się na stacji w Brzegu.
Szybkie, bezpośrednie połączenia ze wspomnianymi miastami dają wiele możliwości. Są dużym udogodnieniem dla osób, które wylatują za granicę z warszawskiego lotniska Chopina lub chcących załatwić urzędowe sprawy w stolicy. To także wspaniałe rozwiązanie dla turystów chcących zwiedzić Zamek Królewski i Łazienki Królewskie w Warszawie lub Klasztor na Jasnej Górze w Częstochowie. Z połączeń do Jeleniej Góry skorzystać mogą miłośnicy aktywnego wypoczynku i gór – stamtąd szybko i sprawnie dotrzeć można do tak atrakcyjnych miejscowości jak Szklarska Poręba i Karpacz
Bilety na pociągi Pendolino warto zakupić z wyprzedzeniem. Dzięki temu zaoszczędzi się trochę pieniędzy. Warto też kupować je przez internet za pośrednictwem strony www.intercity.pl.
Poniżej prezentujemy aktualny rozkład jazdy. Warto jednak przed podróżą sprawdzić godziny odjazdów i przyjazdów na dworcu kolejowym lub na stronie internetowej rozklad-pkp.pl.

Przypomnijmy, że o zmianie rozkładu jazdy pociągów Express InterCity Premium (Pendolino) i utworzeniu dodatkowej stacji pośredniej w Brzegu zaważyły wspólne starania Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka i Posła na Sejm RP Katarzyny Czochary. Pierwszy pociąg Pendolino zatrzymał się na stacji w Brzegu 10 grudnia 2017 o godzinie 7.16.

Rozkład jazdy pociągów Pendolino ze stacji Brzeg

Wydrukuj stronę