Nikt nie powinien spędzać Świąt Bożego Narodzenia w biedzie, zapomnieniu i samotności. Jest to okres bardzo szczególny, ściśle związany z tradycją, ale też uczuciami, które są w każdym z nas (nawet jeśli są ukryte bardzo głęboko) – altruizmem, humanitaryzmem i współczuciem.

Tym najbardziej pokrzywdzonym przez los trzeba pomagać zawsze i tak jest m.in. dzięki funkcjonowaniu brzeskiego Caritasu. Opiekun Caritasu ks. Proboszcz Bolesław Robaczek i siostra Anna Majewska jak co roku zorganizowali dla swoich podopiecznych wzruszające spotkanie Wigilijne w dniu 22.12.2014r. Dzięki wsparciu lokalnych władz m.in.: Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego i Burmistrza Brzegu Jerzego Wrębiaka osoby potrzebujące objęte opieką Caritasu spotkały się na wspólnej Wigilii   i otrzymały paczki pod choinkę.

Spotkanie w Auli Domu Parafialnego zostało uświetnione pięknymi Jasełkami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej oraz chór parafialny przy parafii p.w. Świętego Krzyża. W Wigilii uczestniczyła m.in. Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu Brygida Jakubowicz.

 Siostra miłosierdzia Anna Majewska serdecznie dziękuje następującym instytucjom za pomoc w organizacji Wigilii – Restauracji „Ratuszowa”, Starostwu Powiatowemu                     w Brzegu, Urzędowi Miasta w Brzegu, ZP – ZT Kruszwica, Zakładom Mięsnym „Jakub”, cukierni „Szatanik”, piekarni J. Kostrzewa.

Dzięki tym instytucjom oraz wolontariuszom z II LO, ZSB w Brzegu oraz wolontariuszom Caritas  Zdzisławowi Kozoświst i Adamowi Bilińskiemu ok. 70 osób doznało ciepła i poczucia świątecznych więzi, gdyż zostało obdarowanych najważniejszym – uwagą i uczuciem drugiego człowieka.

 

                                                                                   Brygida Jakubowicz

Wydrukuj stronę