obchodzone w dniach 4 – 24 czerwca

Niedziela, 3 czerwca – zaproszenie do wspólnej rekreacji

„Piknik dla Zdrowia” po raz piąty

Tradycyjnie już Opolskie Centrum Onkologii, realizując zadania Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Zdrowia, organizuje po raz piąty imprezęplenerową pn. „Piknik dla Zdrowia: Chodzę, biegam – więc jestem”. Odbędzie się onaw niedzielę 3 czerwca br. w godz. 11-14 w parku przy ul. Sosnkowskiego na osiedlu Armii Krajowej w Opolu.

Zaproszenie na tę rekreacyjną imprezę, którą swoim patronatem objął prezydent Opola Ryszard Zembaczyński, organizator adresuje do wszystkich mieszkańców Opola i Opolszczyzny, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. Mile widziani są również goście z innych regionów Polski.

Głównym punktem pikniku jest bieg, przemarsz (przejazd rowerem, hulajnogą, wózkiem inwalidzkim, itp.) asfaltowymi alejkami parku po wytyczonej trasie długości ok.1 km. Uczestnicy otrzymają piknikowe czapeczki, koszulki oraz kupon, umożliwiający wzięcie udziału w losowaniu wielu cennych nagród m.in. roweru, ufundowanego przez prezydenta Opola (nagroda główna) a także aparatu fotograficznego, namiotu, sprzętu sportowego i kilkudziesięciu innych nagród. Przewidziano też poczęstunek, m.in. napoje, owoce, grochówkę.

Imprezie, promującej zdrowy styl życia, a zwłaszcza aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie się, towarzyszyć będzie wiele innych atrakcji, m.in. Festyn Rodzinnyz grami, zabawami i… nagrodami, przygotowany przez Politechnikę Opolską, wspólny aerobic, miasteczko rowerowe (mile widziani najmłodsi z rowerami; możliwość egzaminu na kartę rowerową), jazda konna, pokazy wschodnich sztuk walki.

Podczas pikniku będzie można uzyskać niezbędne informacje na temat bezpłatnych programów profilaktyki nowotworowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Opolan do wspólnej rekreacji i aktywnego, niedzielnego wypoczynku!