21 stycznia 2013 roku obradowała Powiatowa Rada Zatrudnienia w Brzegu. Tematem posiedzenia było m.in. przedstawienie sytuacji na lokalnym rynku pracy. W swoim wystąpieniu Dyrektor PUP Zbigniew Kłaczek poinformował, iż na koniec grudnia 2012 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Brzegu zarejestrowanych było 6314 osób bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 20,7%. W województwie opolskim nasz powiat znajduje się na II miejscu pod względem wysokości stopy bezrobocia, po powiecie nyskim (20,8%). Dyrektor podkreślił trudną sytuację gospodarczą w kraju, która wpływa niekorzystnie na kondycję finansową przedsiębiorstw i skutkuje stagnacją na rynku pracy.

Anna Soroczyńska – Naczelnik Wydziału Instrumentów Rynku Pracy przedstawiła informację o realizacji planu finansowego na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu za 2012 rok. Łącznie aktywizowano 1338 bezrobotnych, z których 57,4% uzyskało dalsze zatrudnienie. Wydatkowano 99,4% limitu, jakim dysponował PUP w Brzegu.

Następnie Powiatowa Rada Zatrudnienia zaopiniowała podział środków Funduszu Pracy na 2013 rok na staże, roboty publiczne, prace interwencyjne, dotacje, doposażenie stanowisk pracy i szkolenia.

W dalszej kolejności posiedzenia opiniowano m.in. plan szkoleń osób bezrobotnych oraz plan pracy PRZ na 2013 rok.