Szkoła specjalna otrzymała laptopy do zdalnej edukacji

 

18 laptopów trafiło dziś do Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu. Sprzęt został zakupiony w ramach unijnego programu „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”. Kadra nauczycielska zyskała narzędzia do zdalnej edukacji.
– Dziś na ręce dyrekcji naszej szkoły przekazujemy 18 komputerów. W całym powiecie brzeskim będą to 473 sztuki nowoczesnego sprzętu, który trafił do wszystkich podstawówek i dziś jest niezbędny do zdalnej nauki. Projekt urzędu marszałkowskiego wart jest blisko 15 mln złotych. Cieszę się, że dziś wspólnie z wiceprzewodniczącym sejmiku Piotrem Wachem i starostą Jackiem Monkiewiczem możemy te laptopy przekazać – wyjaśnia szefowa Departamentu Edukacji i Rynku Pracy UMWO Monika Jurek, zarazem członek Zarządu Powiatu Brzeskiego.
Warto dodać, że w ramach całego unijnego programu w województwie opolskim do szkół trafi 5 tysięcy komputerów. Realizacją projektu zajmuje się Departament Edukacji i Rynku Pracy UMWO, a za zakup i dystrybucję sprzętu odpowiada Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji.
Wydrukuj stronę