Sukcesem zakończyły się starania utworzenia w powiecie brzeskim filii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nysy. Dziś w siedzibie PWSZ w Nysie Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański wraz z dyrektorem Brzeskiego Centrum Medycznego Krzysztofem Konikiem podpisał z rektorem w/w uczelni dr. inż. Przemysławem Malinowskim porozumienie dotyczące utworzenia w powiecie brzeskim filii uczelni z Nysy o kierunku pielęgniarstwo. Już jesienią około 40 studentów będzie miało możliwość rozpoczęcia nauki praktycznej w BCM, nauka teoretyczna odbywała się będzie w Nysie. Natomiast w kolejnym roku akademickim 2019/2020 w Brzegu odbywać się będzie pełny cykl kształcenia na kierunku pielęgniarstwo.

Utworzenie tego kierunku w naszym powiecie jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Zapotrzebowanie na pielęgniarki w kraju jest ogromne i z roku na rok będzie rosło. Jest to zawód z przyszłością. Osoby wykształcone w tym kierunku nie mają problemu ze znalezieniem pracy.

PWSZ w Nysie jest uczelnią znaną w całej Polsce, o wysokim standardzie nauczania, świadczy chociażby fakt zakwalifikowania w/w uczelni w grupie 14 najlepszych Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych w kraju i przyznania przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansowania w kwocie miliona złotych na rozwój kształcenia na profilu praktycznym. Rekrutacja na uczelnię odbywać się będzie w Brzegu. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować.

Wydrukuj stronę