W dniu 5 listopada, o godzinie 15.00, w Galerii Brzeskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż prac plastycznych pod hasłem „Nadaj Ton Polskiej Prezydencji”
Projekt pod nazwą „Plakat Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej” powstał w związku z objęciem przez nasz kraj, po raz pierwszy w historii, prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

To niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenie rozpoczęło się w dniu 1 lipca i potrwa do końca roku. Podczas półrocznego przewodnictwa wszystkie najważniejsze sprawy i spotkania na najwyższych szczeblach, dotyczące problemów Unii Europejskiej oraz państw członkowskich, będą odbywały się w polskich miastach.

Z tej właśnie okazji Lidia Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego, postanowiła ogłosić konkurs plastyczny promujący półroczne przewodnictwo Polski nad Unią.
Na konkurs wpłynęły 242 prace. Jury wyróżniło 22 plakaty, które dotychczas były prezentowane na wystawach w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz na wrocławskim Rynku. Zwycięskie plakaty można będzie jeszcze podziwiać na terenie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Cennymi nagrodami dla zwycięzców, były wyjazdy do Parlamentu Europejskiego oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Poseł.
 
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nagrodzonymi pracami, które oglądać można w naszym mieście od 5 do 14 listopada w Galerii Brzeskiego Centrum Kultury.
 
 
 Tomasz Musielak
 Asystent Posła
Wydrukuj stronę