16 listopada 2011 roku pacjenci Brzeskiego Centrum Medycznego byli świadkami bardzo osobliwego wydarzenia. Do brzeskiego szpitala dotarł bowiem projekt „Wędrowna Pracownia Muzyczna” zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne – Opole. Dzięki tej inicjatywie korytarze BCMu przez godzinę wypełnione były dźwiękami muzyki klasycznej.

„Wędrowna Pracownia Muzyczna” to cykl koncertów dla dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych, którzy ze wzglądu na niepełnosprawność, choroby, biedę lub upośledzenie żyją w izolacji społecznej. Dzięki inicjatywie Towarzystwa Muzycznego – Opole ludzie niemający na co dzień możliwości uczestniczenia w wydarzeniach artystycznych otrzymują okazję spędzenia kilku chwil z największymi dziełami muzyki klasycznej. Te osobliwe koncerty, odbywające się w domach dziecka, domach spokojnej starości, świetlicach środowiskowych, hospicjach i szpitalach, są również doskonałą formą terapii.

Dla pacjentów Brzeskiego Centrum Medycznego zagrali:

Maria Ołdak – urodzona w Opolu skrzypaczka, absolwentka Royal Academy of Music w Londynie. Zasłynęła grą w Royal Philharmonic Concert Or­chestra, wraz z którą towarzyszyła Stingowi podczas trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych.

Dominik Zabłocki – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. ”. Nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie oraz Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Jerzego Hellera w Głuchołazach. Współpracuje z kursami muzycznymi w Bałoszycach i w Opolu. Wielokrotnie nagradzany w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

K.Ł.

Wydrukuj stronę