Trwają prace mające na celu rewitalizację budynku byłego internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Wyszyńskiego 23 w Brzegu, który już wkrótce uzyska funkcje turystyczne. Dzięki inwestycji kosztującej około 2,3 mln złotych przeprowadzona zostanie pełna termomodernizacja budynku, a powiat brzeski uzyska nowoczesne schronisko młodzieżowe.

Na parterze kilkudziesięcioletniego gmachu mieściły się dawniej: zaplecze techniczne internatu, jadłodajnia (początkowo stworzona na potrzeby internatu, później ogólnodostępna dla mieszkańców) i kuchnia z wyposażeniem pod działalność gastronomiczną. Na piętrach znajdowały się zaś pomieszczenia zamieszkania zbiorowego przeznaczone dla uczniów.

 

Obecnie, w wyniku wdrożenia projektu polegającego na rewitalizacji budynku, zakończono w pełni adaptację pomieszczeń znajdujących się na trzecim piętrze na pomieszczenia hotelowe typu schroniska młodzieżowego. W jej wyniku uzyskano 24 dwuosobowe pokoje hotelowe – każdy z wydzieloną łazienką. Pomieszczenia zostały w pełni wyposażone m.in. w łóżka, stoliki, krzesła, szafy, telewizory i telefony. Wymieniona została instalacja elektryczna, teletechniczna, kanalizacyjna, wodna, CO oraz CWU. Przygotowano również sanitariaty dla osób niepełnosprawnych oraz ogólnodostępną, w pełni wyposażoną kuchnię. W budynku wykonano ponadto szyb windowy z windą zewnętrzną dla osób niepełnosprawnych. Część hotelową wyposażono w instalację monitoringu korytarzowego i system alarmowy ppoż. Wykonano również pełną modernizację, znajdującej się na parterze, recepcji, w której zlokalizowano centralę telefoniczną obsługującą część hotelową.

 

W trakcie trwania przebudowy pomieszczeń znajdujących się na trzecim piętrze przeprowadzono także wymianę instalacji CO w całym budynku, wymianę pionów kanalizacyjnych i częściowo wodnych.

 

Aktualnie trwa również pełna termomodernizacja budynku byłego internatu i przyległych obiektów polegająca na wykonaniu docieplenia ścian zewnętrznych, pełnej wymianie stolarki okiennej, robotach dachowych, instalacji monitoringu zewnętrznego wyposażonego w cztery kamery, montażu drzwi wewnętrznych i w części zewnętrznych oraz częściowej wymianie instalacji elektrycznej i teletechnicznej.

 

Ostatnim elementem rewitalizacji jest pełne zagospodarowanie terenu polegające na wykonaniu ciągów pieszo-jezdnych, przygotowaniu 70 miejsc parkingowych oraz wydzieleniu miejsca dla postoju autobusów.

 

Prace przebiegają planowo, a przewidywany termin ukończenia zadania to sierpień 2012. Z uwagi na potrzeby lokalne termin ten ulegnie najprawdopodobniej skróceniu, a budynek oddany zostanie do użytku jeszcze przed okresem wakacyjnym.

 

 
Wydrukuj stronę