Nowy Wydział Komunikacji będzie przejrzysty i ogólnodostępny

O przekształceniu sali bankietowej na potrzeby wydziału komunikacji mówi się od kilku miesięcy. Teraz prace nabierają rozpędu. Wczoraj (12.10)  przekazano wykonawcy plac budowy. Powiat Brzeski wyda na tę inwestycję z własnych środków 1,2 mln złotych, a prace właśnie się rozpoczynają.

Usprawnienie rejestracji pojazdów i wydawanie praw jazdy, to główne powody przenosin wydziału z budynku przy Robotniczej 12. Sala bankietowa zostanie zamieniona na dużą salę obsługi klienta. Lokal będzie przejrzysty i ogólnodostępne, tzw. „open space”, czyli w formie otwartego biura. Poniżej można zobaczyć gotową wizualizację.

Istotnym elementem nowych rozwiązań jest także kwestia parkingu. Klienci naszego starostwa będą mieli do dyspozycji zdecydowanie więcej miejsc postojowych, co również powinno wpłynąć pozytywnie na obsługę petentów.

Przenosiny Wydziału Komunikacji zaplanowane są na pierwszą połowę  2021.