16 października /wtorek/ 2012 r. w Parku Wolności, przy bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Dzięki życzliwości Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, weryfikacja zespołów, odbyła się na Stadionie Miejskim a dzieci i młodzież mogły skorzystać z szatni na stadionie.
Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawia się następująco:
SZKOŁY PODSTAWOWE:
Bieg dziewcząt 8 x 800 m
I miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi 18:35
w składzie: Julia Kędra, Patrycja Pielka, Oliwia Chmielewska, Kamila Stachera, Aleksandra Noworolska, Weronika Kielian, Nikola Stachera, Oliwia Szklarz, Natalia Straub, Julia Szklarz.
Opiekun: Jacek Kosztowniak
II miejsce Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu Osiedle 19:12
w składzie: Nikola Kot, Dominika Simon, Marta Kluska, Marcelina Białogłowicz, Natalia Bubóla, Wiktoria Perec, Milena Eismart, Katarzyna Chmiel.
Opiekun: Alina Mirowska
III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim 21:07
Opiekun: Teresa Wargin
Bieg chłopców 8 x 800 m
I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Brzegu 17:25
w składzie: Mateusz Dychus, Bartosz Dąbkowski, Jakub Maszkowski, Jakub Krężel, Klaudiusz Pietrzyk, Kacper Sokołowski, Michał Białajczuk, Dawid Bagiński, Paweł Bujakiewicz, Kamil Paluch.
Opiekun: Jacek Wojnarowski
II miejsce Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu Osiedle 17:28
Patryk Wasylik, , Bartosz Wajs, Piotr Bieszczad, Kacper Derewlany, Tomasz Antkowiak, Szymon Szuba, Mateusz Łyczak, Grzegorz Frankiewicz, Kacper Zarucki.
Opiekun: Marcin Tobiszewski
III miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewinie Brzeskim 18:44
Opiekun: Teresa Wargin
IV miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi 19:09
Opiekun: Jacek Kosztowniak
SZKOŁY GIMNAZJALNE:
Bieg dziewcząt 10 x 800 m
I miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Brzegu 22:21
w składzie: Justyna Moor, Natalia Kucharska, Patrycja Pogorzelska, Aleksandra Karolewicz, Agata Frańczuk, Patrycja Legun, Urszula Graczkowska, Elżbieta Grajewska, Natalia Szymkowiak, Marcelina Domagała, Irena Soroka, Agata Lewandowska.
Opiekun: Małgorzata Michalak
II miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Brzegu 23:14
w składzie: Kornela Wilk, Natalia Lipka, Katarzyna Boryń, Kamila Gaweł, Weronika Cupek, Wiktoria Stala, Katarzyna Drozd, Natalia Zalewska, Patrycja Białek, Weronika Szyjkowska, Karolina Techmańska, Klaudia Fidrysiak.
Opiekun: Mariusz Andruchowicz
III miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu 26:36
w składzie: Paulina Pazero, Klaudia Rudyk, Karolina Szwedo, Anna Kosztowniak, Justyna Kozielec, Monika Sokołowska, Katarzyna Sirico, Marta Adamowska, Julia Dajek, Dominika Gembka, Angelika Straub, Aleksandra Gużda.
Opiekun: Dariusz Żak
Bieg chłopców 10 x 800 m
I miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 3 w Brzegu 19:56
w składzie: Kamil Majewski, Tomasz Culic, Krzysztof Boczar, Bartosz Rudyk, Aleksander Kowalski, Paweł Rawski, Maciej Łukaszewicz, Kacper Kędra, Bartosz Bitner, Kacper Dobrowolski.
Opiekun: Jerzy Wrebiak
II miejsce Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu 20:16
w składzie: Bartosz Naumowicz, Kacper Czapka, Patryk Buczma, Piotr Wystrych, Jakub Widziak, Michał Majecki, Marcin Mendak, Tomasz Kickaj, Stanisław Janczura, Witold Nowak.
Opiekun: Zbigniew Marzec
III miejsce Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu Osiedle 20:26
w składzie: Kacper Diaków, Dawid Eismart, Michał Wyleżuch, Patryk Kot, Mateusz Sydor, Artur Kochanowski, Radosław Cinkowski, Piotr Rusinek, Damian Radka, Oskar Derewlany, Przemysław Księżnik.
Opiekun: Stanislaw Bazylewicz.
IV miejsce Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Brzegu 21:58
Opiekun: Mariusz Andruchowicz
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
Bieg dziewcząt 10 x 800 m
I miejsce II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu 23:38
w składzie: Patrycja Obodzińska, Patrycja Muszyńska, Malwina Kohnke, Natalia Herman, Samanta Strąk, Izabela Piwoda, Maja Piecuch, Magdalena Matyjaszczyk, Natalia Świerczek, Klaudia Sieńko.
Opiekun: Iwonta Grzymkowska
II miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu 24:24
w składzie: Klaudia Biernacka, Justyna Kozłowska, Arleta Stadniczuk, Agnieszka Stec, Maria Koralewska, Małgorzata Florczuk, Paulina Baca, Ewa Nowakowska, Adriana Jarosz, Aleksandra Bochniarz.
Opiekun: Beata Czyż
III miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu 26:59
w składzie: Katarzyna Panek, Milena Zawadzka, Natalia Diaków, Klaudia Prygorajew, Katarzyna Dolińska, Monika Wojczyk, Angelika Bucyk, Monika Guzik, Aleksandra Kadłubowska.
Bieg chłopców 10 x 1600 m
I miejsce Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu 42:52
w składzie: Marcin Stanisławek, , Mateusz Serwadczak, Marek Cichowski, Dawid Marć, Wojciech Semenowicz, Karol Stefański, Przemysław Mykita, Damian Nagaj, Patryk Prokop, Damian Prokop, Mateusz Kłosowski, Paweł Szukała, Damian Dumański, Łukasz Hrydczuk, Michał Malewicki.
Opiekun: Jacek Hargot
II miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzegu 47:16
w składzie: Mateusz Stelmaszczuk, Wojciech Wierzbicki, Damian Kukurowski, Damian Tabaka, Jakub Marecik, Ireneusz Lisiecki, Patryk Doliński, Grzegorz Mizera, Filip Rusek, Dawid Kotecki, Patryk Skibiński, Mateusz Zadorożny, Dawid Jakubik.
Opiekun: Zbigniew Wdowiuk
III miejsce I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu 47:22
w składzie: Grzegorz Mazur, Ignacy Denes, Piotr Łopusiewicz, Krzysztof Telwak, Wojciech Krawców, Wojciech Korda, Tomasz Jabłoński, Michał Podgóreczny, Rafał Gibała, Mateusz Kucyniak, Mateusz Wolański.
Opiekun: Beata Czyż
Najlepsze zespoły z każdej kategorii wiekowej 19 października 2012 r. / piątek / wystartują w Mistrzostwach Województwa Opolskiego, organizowanych w Starym Oleśnie.