Władze regionu przekażą pieniądze opolskim, najmniejszym społecznościom lokalnym – tak w skrócie będzie wyglądać nowa inicjatywa przygotowana przez urząd marszałkowski. Do wydania będzie łącznie ponad 5 milionów złotych. Dziś (03.12) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Brzegu przy ul. Kardynała Wyszyńskiego 23 odbył się Konwent Sołtysów Powiatu Brzeskiego. Na spotkaniu omówiono nowy projekt skierowany do wszystkich małych miejscowości w województwie.

– Jesteśmy tutaj, aby omówić inicjatywę, którą adresujemy do sołectw – tłumaczy Monika Jurek, członek Zarządu Powiatu Brzeskiego. – Przede wszystkim nie ma żadnych obaw, że ktoś nie zdąży. To projekt na trzy lata i każda z miejscowości w naszym województwie na pewno skorzysta z tej dotacji. Chcemy przekazać po 5 tysięcy złotych dla każdego sołectwa i te pieniądze będzie można wykorzystać m.in. na organizację festynów, imprez, ale także na inwestycje lub jako wkład własny do jakiegoś zadania.

Dodajmy, że w powiecie brzeskim z Marszałkowej Inicjatywy Sołeckiej skorzysta blisko 100 miejscowości. W całym województwie dotację będzie mogło wykorzystać ponad 1000 sołectw.

W trakcie dzisiejszego spotkania starosta Jacek Monkiewicz omówił także obecną sytuację Powiatu Brzeskiego.