marszałek uhonorował brzeską solidarność

Dziś (13 września) w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu odbyło się spotkanie Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły z przedstawicielami brzeskiej Opozycji Solidarnościowej. W trakcie uroczystości marszałek uhonorował najbardziej zasłużonych członków brzeskiego oddziału NSZZ „Solidarność” odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”. Honorową odznakę otrzymali: Zbigniew Oliwa, Piotr Jamróz, Kazimierz Bączek, Ryszard Kołecki, Władysław Jamróz oraz Waldemar Kościelny. Wyróżnieni jak i obecni na spotkaniu członkowie  brzeskiej „Solidarności” otrzymali również z rąk marszałka trzytomowe wydawnictwo pt. „Rewolucja Solidarności w województwie opolskim 1980-1990”, którego autorem był obecny na spotkaniu Zbigniew Bereszyński.  W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych na czele ze Starostą Powiatu Brzeskiego Jackiem Monkiewiczem oraz zaproszeni goście. Organizatorem uroczystości był wieloletni przewodniczący brzeskiego oddziału NSZZ „Solidarność” Kazimierz Kozłowski. Uroczystość uświetnił występ artystyczny zespołu „Inwencja” i „Inwencja Junior” przygotowany przez instruktorki Klubu Wojskowego 1. Pułku Saperów w Brzegu kierownik Janę Koronkiewicz oraz Annę Glińską.