W sobotni wieczór, w Brzeskim Centrum Kultury wystąpiły zespoły Niezależni, Schantażyści i Parande. Koncert był częścią Ogólnopolskiego Programu „Mam haka na raka” i przygotowany został przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Brzegu. Zamiast opłaty za wstęp organizatorzy zbierali materiały i przybory szkolne, które następnie przekazane zostały wychowankom Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych „Szansa” w Brzegu.

 

Podczas imprezy można było bawić się zarówno przy mocnych rockowych brzmieniach jak i przy śpiewanych a capella szatach. To właśnie wykonujący żeglarskie pieśni zespół „Schantażyści” z Lewina Brzeskiego najbardziej rozkręcił brzeską publiczność, która tego dnia wypełniła niemal w całości salę widowiskową Brzeskiego Centrum Kultury. W przerwach między koncertami organizatorzy, którymi byli uczniowie działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym zespołu „Na Haczyku, poruszali problematykę profilaktyki i leczenia chorób nowotworowych.

„Mam haka na raka” to ogólnopolski program dla młodzieży skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego nadrzędnym celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych. Zarówno działania na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolska kampania społeczna, opracowana przez uczestników i emitowana po każdej edycji, realnie przyczynia się do zmiany statystyk zapadalności i umieralności na choroby nowotworowe w Polsce. „Mam haka na raka” realizowane jest równolegle do roku szkolnego i ma charakter programu cyklicznego. Każda z edycji porusza problem innego nowotworu.
Wydrukuj stronę