W sobotni wieczór (3 września) mury Zamku Piastów Śląskich wypełniły dźwięki muzyki tak wybitnych kompozytorów jak Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Leoš Janáček, Antonín Dvořák i Bedřich Smetana. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się pianista Jerzy Owczarz i tenor Rafał Majzner. Repertuarowi muzycznemu towarzyszył komentarz słowny przygotowany przez Juliusza Adamowskiego – pianistę, pedagoga, prelegenta i działacza muzycznego.

Sobotni koncert odbył się w ramach cyklu „Wieczory Lisztowskie” i był inauguracją sezonu 2016/17. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, którego reprezentowała Sekretarz Genowefa Prorok.

„Wieczory Lisztowskie” organizowane są od 1989 roku. Przez ten czas zdobyły sobie ogromną popularność i na stałe wpisały się w kalendarz brzeskich wydarzeń artystycznych.

Kolejny koncert odbędzie się na Zamku Piastów Śląskich 24 września o godzinie 18.00. Tym razem przed brzeską publicznością zaprezentuje się pochodząca z Kazania, rosyjska pianistka Sofya Gulyak, uważana powszechnie za jedną z najwybitniejszych pianistek świata. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

K.Ł.

Wydrukuj stronę