We wtorek (6 maja 2014) Zarząd Powiatu Brzeskiego powołał nowego dyrektora Brzeskiego Centrum Medycznego. Został nim Krzysztof Konik.

Krzysztof Konik urodził się w 1964 roku. Karierę zawodową zaczynał jako nauczyciel. W latach 1998 – 2002 pełnił funkcję Burmistrza Otmuchowa. Od 2006 roku pracował na stanowisku Sekretarza Powiatu Brzeskiego.

Posiada wyższe wykształcenie. Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie marketingu na wydziale zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia podyplomowe z zakresu informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu ukończył studia podyplomowe w zakresie audytu wewnętrznego i kontroli finansowej. Złożył egzamin na audytora wewnętrznego z wynikiem pozytywnym i pracował w tym zawodzie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Na wrocławskiej WSB ukończył także studia podyplomowe w zakresie menadżerskim – Master of Business Administration (MBA).

Jako Sekretarz Powiatu Brzeskiego był przewodniczącym komisji ds. restrukturyzacji Brzeskiego Centrum Medycznego. Był również pełnomocnikiem Starosty ds. systemu zarządzania jakością Starostwa Powiatowego w Brzegu.

Prywatnie Krzysztof Konik jest ojcem pięciorga dzieci. Mieszka w Wójcicach. Interesuje się fotografią, muzyką, teatrem, górskimi wycieczkami i piłką nożną.

W obecnej kadencji pełni funkcję Radnego Sejmiku Wojewódzkiego (jest jednym z trzech Radnych Wojewódzkich z terenu powiatu brzeskiego).