Koło PTTK przy PKP w Brzegu powstało 51 lat temu. Ideę organizacji można określić krótko – integracja środowiska rodzin kolekcjonerskich poprzez propagowanie turystyki, zdrowego trybu życia i ekologii. Koło podlega bezpośrednio pod PTTK Ziemi Brzeskiej i zrzesza obecnie 38 członków. Ale niech nikogo nie zmyli liczebność organizacji, mimo tego, że nie jest ona duża, to bardzo prężnie działa organizując wczasy „wagonowe” w Kołobrzegu, wyjazdy krajowe i zagraniczne, m.in. do Czech, Węgier czy Grecji.

Koło reprezentowane przez prezes Wilhelminę Urbańską organizuje też w ciągu roku turnieje szachowe. 12 listopada 2011 r. w Zamku Piastów Śląskich odbył się pod Patronatem Honorowym Starosty Powiatu Brzeskiego XII Królewski Turniej Szachowy. W imprezie wzięło udział 16 uczestników, w tym jedna kobieta – uczennica brzeskiego Liceum Ogólnokształcącego Ewa Kilar. Sędzią zawodów był Stefan Stępczyński. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Grajewski, do którego trafił Puchar Starosty Powiatu Brzeskiego, drugie miejsce – Jan Wawrzyniak, trzecie miejsce – Daniel Łada. Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego wręczył laureatom Etatowy Członek Zarządu Powiatu Brzeskiego Janusz Gil.

Rzecznik Prasowy Starosty

Brygida Jakubowicz