17 maja w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu brzeskiego, już po raz jedenasty stanęła do rywalizacji w konkursie „Wiem wszystko o moim powiecie” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Brzegu.

 

W pierwszym etapie konkursu trzyosobowe drużyny musiały zmierzyć się z pytaniami podzielonymi na cztery kategorie: historia, przyroda, kultura, samorząd. Aby dotrzeć do finału, do którego awansowały trzy najlepsze zespoły, trzeba było wykazać się bardzo dużą i wszechstronną wiedzą, bowiem pytania, jak co roku, były bardzo trudne. Najlepiej poradziły sobie z nimi reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu, II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzegu. W Finale, który przebiegał w myśl zasad znanych z popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, najlepsi okazali się być uczniowie ze „Starego Ogólniaka”, którzy po wyrównanej walce, wyprzedzili na podium zespół z „Nowego Ogólniaka” i „Ekonomika”.

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury : dr Jan Majewski (przewodniczący), Paweł Kozerski – Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich, Alicja Biesaga – Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie oraz Brygida Jakubowicz – Naczelnik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu.

 

Atrakcyjne nagrody (w tym: wycieczki do europarlamentu, sprzęt elektroniczny i bony na kursy) dla zwycięskich drużyn i najlepszej szkoły ufundowali: Europoseł Lidia Geringer de Oedenberg, Starostwo Powiatowe w Brzegu i Fundacja Rozwój

 

Podczas tegorocznych zmagań szkół biorących udział w konkursie „Wiem wszystko o moim powiecie” obecni byli: Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, przedstawiciele Europoseł Lidii Geringer de Oedenberg – Tomasz Musielak i Halina Marszałek, Prezes Fundacji Rozwój Marek Kołkowski oraz licznie zgromadzona młodzież, która wypełniła Salę Pinottiego „Śląskiego Wawelu” aż do ostatniego miejsca.

 

K.Ł.

 

Wydrukuj stronę