„Opieka medyczna bez ryzyka” – to temat konferencji naukowej zorganizowanej przez Brzeskie Centrum Medyczne dla środowisk medycznych, lecznictwa zamkniętego i otwartego Województwa Opolskiego. Konferencja odbyła się w Zamku Piastów Śląskich pod Patronatem Honorowym Starosty Macieja Stefańskiego oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu. Konferencji towarzyszyły prezentacje firm będących też sponsorami spotkania: ECOLAB, anmar, TEHAND, NUTRICIA, Diversey, Schülke +, TZMO.

Gośćmi konferencji byli m.in. Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego UM Stanisław Łagiewka, Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego Mariusz Grochowski, Jolanta Ryndak -Prezes Szpitala św. Rocha w Ozimku i Sabina Wiatkowska z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu.

W czasie konferencji odbyły się cztery wykłady: „Zasady kontroli zakażeń związanych ze świadczeniami zdrowotnymi w szpitalach” – wykład wygłoszony przez dr Małgorzatę Fleischer, „Zasady kontroli zakażeń związanych ze świadczeniami zdrowotnymi w lecznictwie otwartym” dr. Pawła Grzesiowskiego, „Doświadczenia w zwalczaniu ognisk epidemicznych zakażeń meningokokowych na Opolszczyźnie” wygłoszony przez mgr Urszulę Posmyk oraz „Ekspozycja zawodowa na patogeny krwiopochodne – jak ustrzec się przed zakłuciem” wykład wygłoszony przez dr. Adama Szczeniowskiego.
Konferencję m.in. przygotowały i prowadziły Krystyna Żak i Beata Guzak z BCM.
Konferencja była pierwszym tego typu przedsięwzięciem zorganizowanym przez Brzeskie Centrum Medyczne, cieszyła się ogromnym powodzeniem, a wykładów wysłuchało ok. 150 osób (pielęgniarek, położnych i lekarzy) z Opolszczyzny.
 
Rzecznik Prasowy Starosty
Wydrukuj stronę