Drodzy mieszkańcy powiatu brzeskiego,

z uwagi na fakt trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, gdzie syreny alarmowe są symbolem nalotów i ataków rakietowych rosyjskiego agresora oraz ze względu na fakt, że oznaczają krew niewinnych ofiar konfliktu zbrojnego trwającego na Ukrainie uznaliśmy, że włączenie jutrzejszego poranka sygnałów alarmowych byłoby co najmniej niestosowne oraz niezrozumiałe. Tym bardziej, że w wielu miejscach naszego powiatu, głównie w Brzegu przebywają setki ukraińskich uchodźców.

W niedzielę 10.04. o godzinie 8.41 nie zostaną włączone syreny należące do starostwa.

Prosimy jednak Państwa o pamięć i wspomnienie wszystkich ofiar poległych w katastrofie smoleńskiej. Jutro w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu o godzinie 13.00 odbędzie się uroczysta msza święta, na którą serdecznie zapraszamy.