Ruszyła budowa mostu na zalewie Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim

 

Górażdże Kruszywa Sp. z o.o. dołożą ćwierć miliona złotych do największej powiatowej inwestycji drogowej. Samorząd podpisał stosowne porozumienie w tej sprawie. To kolejny partner, po gminie Lewin Brzeski, który współfinansować będzie te ważne zadanie w zakresie komunikacji.

Przypomnijmy, ponad 7 milionów złotych będzie kosztować przebudowa mostu nad zalewem Nysy Kłodzkiej w Lewinie Brzeskim. Firma Berger Bau Polska modernizuje odcinek drogi wraz z mostem o długości około 500 m. Dodatkowo po stronie zachodniej (prawej) zostanie wykonany ciąg pieszo-rowerowy szerokości 2,5 m, a na krawędziach przewidziano także  zastosowanie stalowych barier ochronnych z poręczą. Ponadto obiekt doczeka się nowego oświetlenia. Prace trwają już od kilku tygodni.

Warto dodać, że przebudowa mostu w Lewinie Brzeskim jest możliwa dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych. Rządowa dotacja wyniesie 50% wartości całej inwestycji. Wkład własny sfinansuje Powiat Brzeski, gmina Lewin Brzeski i teraz Górażdże Kruszywa Sp. z o.o.. Dla spółki to ważna inwestycja, bo droga nr 1508 O stanowi bezpośredni dojazd do kopalni w Stroszowicach.

Dodajmy, że gruntowny remont mostu na drodze powiatowej jest niezbędny ze względu na jego zły stan techniczny. Od ponad czterech lat na przeprawie obowiązuje ruch wahadłowy.

 

 

Wydrukuj stronę